Soczewki fotochromowe Essilor i ich zalety

Szkła fotochromowe, nazywane po prostu fotochromami, to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej Polaków. Jeszcze kilka lat temu, elementy te cieszyły się sporym uznaniem wyłącznie amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu oraz entuzjastów nietuzinkowych, nowoczesnych rozwiązań. Z upływem czasu, zalety fotochromów zaczęła dostrzegać także i szersza publika, co pozwoliło okularom z nich korzystających wydostać się z tematycznej niszy. Do najchętniej wybieranych akcesoriów tego typu należą przede wszystkim szkła Essilor, cenione za znakomitą estetykę oraz wysoką jakość wykonania. Oto, dlaczego naprawdę warto jest rozważyć ich zakup.

 

Soczewki Essilor i ich funkcjonalność

 

Fotochromowe soczewki Essilor to niezwykle stylowe połączenie szkieł przeciwsłonecznych oraz korekcyjnych, dostosowujące swoją pracę do warunków, panujących w naszym otoczeniu. Ponieważ szkła tego typu są światłoczułe, ich zabarwienie ulega zmianie pod wpływem oświetlenia. Gdy jego natężenie wzrasta, szkła zabarwiają się, chroniąc nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Niewątpliwym atutem szkieł Essilor jest tu jednocześnie znakomita estetyka. Przebywając wewnątrz pomieszczeń, nie musimy bowiem martwić się, że soczewki ulegną lekkiemu przebarwieniu, zaburzającemu ich neutralność.

Kolejnym powodem, dla którego naprawdę warto jest sięgnąć po soczewki Essilor, jest wygoda ich eksploatacji. Powłoki w nich wykorzystane odznaczają się bowiem dużą odpornością na zabrudzenia, co przekłada się nie tylko na łatwiejsze czyszczenie, ale też większą wygodę noszenia okularów w plenerze. Niewątpliwym atutem jest tu również obecność antyrefleksu, ułatwiającego nie tylko letnie spacery, ale również pracę przy komputerze w słoneczne dni. Fotochromy Essilor możemy zakupić w specjalistycznych, internetowych sklepach, takich jak chociażby polski E-Okularnicy.