Na co pomaga naturalny sok z czarnej porzeczki?

Naturalny sok z czarnej porzeczki od zawsze był wykorzystywany przez nasze babcie. W czasach współczesnych sok porzeczkowy cieszy się rosnącą popularnością. Na co pomaga sok z czarnej porzeczki? 

Dlaczego naturalny sok z czarnej porzeczki jest leczniczy?

Istnieje wiele powodów, dla których warto pić naturalny sok z czarnej porzeczki. Wyciąg z porzeczek poprawia odporność, a także zwalcza wirusy i bakterie. Charakteryzuje się również właściwościami regeneracyjnymi. 

Za powyżej wskazane działania odpowiada przede wszystkim skład. Naturalny sok z czarnej porzeczki jest bogaty w witaminę C, witaminy z grupę B, a także biotynę i rutynę. Nawiązując do witaminy C, warto dodać, że jej stężenie w soku porzeczkowym jest o około 5 razy wyższe niż w cytrynie. 

Naturalny sok z czarnej porzeczki – jak wpływa na ludzki organizm?

Czarna porzeczka wciąż jest przedmiotem szeregu badań realizowanych przez lekarzy i naukowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ już wcześniejsze badania potwierdziły, że wyciąg z tego owocu można z pewnością traktować jako napój prozdrowotny. 

Dzięki licznym badaniom ustalono, że naturalny sok z czarnej porzeczki warto podawać osobom borykającym się z reumatyzmem i artretyzmem, silnymi bólami głowy, problemami z układem trawiennym czy z nerkami. 

Naturalny sok z czarnej porzeczki – podsumowanie

Po powyższych informacjach można wywnioskować, że naturalny sok z czarnej porzeczki pomaga na wiele schorzeń. Lekarze i dietetycy zalecają, aby sok z tego owocu spożywać kilka razy dziennie. 

Powodem, dla którego warto wdrożyć taką praktykę, jest to, że sok z czarnej porzeczki pochodzenia naturalnego mieści się na liście ORAC. Oznacza to, że sok z czarnej porzeczki charakteryzuje się ponadprzeciętną zawartością przeciwutleniaczy. W zestawieniu jedynie wyprzedzają go tylko sok z żurawiny i aronii. 

Jeśli kupimy naturalny sok z czarnej porzeczki z dobrego źródła, już wypicie jednej szklanki dziennie, pozytywnie wpłynie na organizm. Dobrym pomysłem będzie nabycie takiego produktu z ekologicznego sklepu internetowego, w którym można nabyć naturalne produkty o profilu prozdrowotnym.