Kim jest gastrolog i kiedy warto się do niego udać?

W dzisiejszym świecie wielu z nas cierpi z powodu różnych chorób, których diagnostyka i leczenie wymaga odpowiedniego poziomu wiedzy specjalistycznej. Jednym ze specjalistów, którzy zajmują się prowadzeniem pacjentów cierpiących na różnego rodzaju choroby przewlekłe, jest gastrolog. 

Gastrolog, lub też gastroenterolog, jest lekarzem zajmującym się chorobami układu pokarmowego. Mowa tu oczywiście o chorobach przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustki czy dróg żółciowych. Dobry gastrolog Łódź zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób takich jak uporczywa zgaga, wrzody, zmiany nowotworowe w obrębie przewodu pokarmowego czy przewlekłe zapalenia jelit. Nie każdy z pacjentów wie o istnieniu takiego specjalisty jak gastrolog Łódź opinie, przez co nie wie, że istnieje osoba, która może pomóc mu w walce z bolesnymi i męczącymi dolegliwościami. 

Kiedy udać się do gastrologa? 

Początkowe objawy takie jak np. częste bóle brzucha, żołądka, problemy z wypróżnianiem czy problematyczne wzdęcia, większość pacjentów po prostu ignoruje i nie myśli o tym, aby udać się do specjalisty takiego jak gastrolog Łódź formu. Tego typu dolegliwości nie należy ignorować, a do gastrologa warto udać się gdy zauważymy u siebie objawy takie jak:

  • uciążliwe, ostre bóle żołądka,
  • częste zaparcia lub biegunki,
  • wzdęcia,
  • mdłości, nudności, 
  • problemy z przełykaniem pokarmów oraz napojów, 
  • śladowe ilości krwi w stolcu. 

Do specjalisty z zakresu gastroenterologia Łódź mogą udać się również osoby, które chciałyby zadbać o prawidłowy sposób odżywiania, ponieważ to właśnie na skutek spożywania zbyt dużej ilości produktów szkodliwych dla naszego organizmu, możemy doświadczyć problemów z prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego.

Jak przygotować się do wizyty u gastrologa? 

Dobry gastrolog Łódź rozpocznie wizytę od wywiadu medycznego, podczas którego zapyta pacjenta o przebyte choroby, dolegliwości i obecne problemy zdrowotne, a także choroby, które na przestrzeni lat pojawiały się w rodzinie pacjenta. Warto więc wcześniej przygotować sobie odpowiedzi na te właśnie pytania, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy i przekażemy specjaliście wszystkie ważne informacje.