Zastosowanie laseroterapii w okulistyce – najważniejsze kwestie

Wykorzystanie laseroteriapii w okulistyce, pozwala na szybkie i efektywne leczenie wielu schorzeń oczu. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest leczenie siatkówki. To szybka i skuteczna, a jednocześnie nie inwazyjna metoda.

Zmiany w obrębie siatkówki oka mogą być spowodowane różnymi chorobami. Odpowiednia diagnostyka i kontrola stanu wzroku, ale też kondycji oka, jest kluczowa w szybkim rozpoznawaniu chorób i wdrażaniu leczenia.

Dla kogo jest laseroterapia zwyrodnień obwodowych siatkówki?

Leczenie siatkówki przy pomocy lasera jest stosowane w:

  • leczeniu zmian cukrzycowych siatkówki;
  • w zmianach zakrzepowych siatkówki;
  • u osób z krótkowzrocznością;
  • zapobiegawczo w przypadku odwarstwienia siatkówki.

Tutaj z pomocą przychodzi laseroterapia siatkówki. Sama ta metoda jest uznawana za jedną z najlepszy w leczeniu chorób oka. Nic więc dziwnego, że pojawiają się coraz nowocześniejsze gabinety, w których ofercie jest laseroterapia. Warszawa, ale też mniejsze miast mogą się poszczycić świetnymi specjalistami.

Laseroterapia siatkówki – jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pacjent jest w pozycji siedzącej. To doskonała opcja dla tych, u których myśl o szpitalnym łóżku wywołuje uczucie niepokoju. Laseroterapia zwyrodnień obwodowych siatkówki polega na stymulacji laserem, przed którym do oka zaaplikowane są krople. Zabieg trwa kilkanaście minut, jest całkowicie bezbolesny. Po nim pacjenci nie wymagają hospitalizacji, spokojnie mogą dochodzić do siebie w domu, a czas rekonwalescencji nie jest długi.

Laseroterapia siatkówki –  co daje taki zabieg?

Sam zabieg jest zalecany choćby przy zaobserwowanych zmianach cukrzycowych. Na to zapobiegać zmianom, które mogą doprowadzić do uszkodzenia, a nawet utraty wzroku. Zabieg jest stosowany u tych, u których nie ma jeszcze konieczności leczenia operacyjnego. Laseroterapia warszawa to często wyszukiwane hasła w przeglądarkach internetowych. Pamiętajmy, żeby wybierać tylko sprawdzone gabinety. Nieumiejętnie przeprowadzony zabieg, może prowadzić do pogorszenia stanu wzroku i różnych powikłań.