Sprzęt, który ratuje życie

Profesjonalny sprzęt medyczny może mieć duży wpływ na poprawę naszego zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet ratować życie. Wbrew pozorom nie jest on dostępny tylko dla nielicznych, a korzystać z niego możemy we własnych czterech ścianach.

Rehabilitacja bez wychodzenia z domu

Z pomocą przychodzi nam wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – Warszawa to jedno z dużych miast, gdzie mamy możliwość wynajmu między innymi wózków inwalidzkich, chodzików czy podnośników. Rehabilitacja w domowych warunkach sprzyja nie tylko naszemu ciału, ale też samopoczuciu. Pobyt w szpitalu wielu z nas traktuje jako konieczność, a kiedy można go uniknąć, to warto to zrobić. Po wypadku, urazie czy udarze powrót do pełnej sprawności jest trudny, żmudny i wymaga długiej rehabilitacji. Możliwość korzystania z niej w domu to ogromne udogodnienie. Sprzętem pierwszej potrzeby jest oczywiście łóżko, w którym chorzy często spędzają większość czasu. Standardowe łóżko w takiej sytuacji nie jest wystarczająco komfortowe. Łóżka ortopedyczne wyposażone są w udogodnienia, które są pomocne zarówno choremu, jak i jego opiekunowi. 

Różne rodzaje łóżek do rehabilitacji

Mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości dzięki wypożyczalni mają dostęp do nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie łóżek rehabilitacyjnych. Do wyboru jest kilka rodzajów łóżek. Rehabilitacyjne szerokie jest wyjątkowo funkcjonalne i ułatwia opiekę nad chorym. Klienci wypożyczalni mogą też zdecydować się na łóżko niskie, przedłużane lub czterofunkcyjne. Pozwalają one na regulację wysokości, położenia pleców i nóg, a także na pionizację. Wszystkie łóżka są wyposażone w wysięgnik, który umożliwia choremu samodzielną zmianę pozycji, a kółka z blokadą ułatwiają przestawienie łóżka w dowolne miejsce. Łóżka te są także niezbędnym sprzętem dla osób sparaliżowanych, których czeka długotrwała rehabilitacja. Ich zaletą jest także estetyczne wykonanie, dzięki czemu idealnie nadają się do prywatnych domów i mieszkań.  Wysokiej jakości łóżko rehabilitacyjny to duży krok w stronę pełnego wyzdrowienia i powrotu do sprawności.

Postaw na samodzielność 

Łóżko to jednak nie wszystko – pacjentom z ograniczeniami ruchowymi niezbędne są także wózki inwalidzkie, które są ich szansą na samodzielne poruszanie się. Korzystają z nich nie tylko osoby, które nie mają władzy w nogach, ale także słabi i cierpiący na wiele innych dolegliwości. Wózek jest przydatny przede wszystkim poza domem, a we własnych czterech ścianach chorzy mogą się także poruszać przy pomocy chodzików czy balkoników. Zapewniają one mobilność, dzięki której chorzy mogą być bardziej samodzielni i radzić sobie z wieloma codziennymi obowiązkami domowymi. Balkonik czterokołowy z koszykiem to praktyczne urządzenie, które umożliwia także   spacery poza domem. Te sprzęty niezastąpione podczas rehabilitacji nie  tylko odciążają nogi, ale także pomagają w utrzymaniu równowagi. Balkonik z siedziskiem pozwala na chwilę odpoczynku, gdy chory zbyt długo chodził lub pozostawał w pozycji stojącej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *