Kiedy wizyta u neurologa jest konieczna?

Do neurologa najczęściej trafiają osoby po wypadkach, podczas których doznali obrażenia głowy. W konsekwencji mogą odczuwać zawroty głowy lub częściowy zanik pamięci. Z porad lekarza korzystają również pacjenci z przewlekłymi bólami migrenowymi, zaburzeniami widzenia, drżenia kończyn oraz utraty czucia w kończynach.

Podstawowe badanie neurologiczne powinno wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości. Jeśli lekarz nie do końca jest pewien przyczyny objawów, kieruje pacjenta na tomografię głowy lub rezonans. Dobry neurolog Poznaniu prywatnie przyjmuje pacjentów z objawami padaczki, omdleń, zmianami naczyniowymi w mózgu oraz urazami układu nerwowego. Co więcej, pomocy szukają także pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą Parkinsona i Alzheimera, Wilsona i pozostałych chorób otępiennych. Wizyta u neurologa jest konieczna, wtedy gdy zdiagnozowano miastenię, miopatię, miotonię, stwardnienie rozsiane, choroby kręgosłupa, rwę kulszową i guzy mózgu.

Co zapewnia pacjentowi specjalistyczna opieka neurologiczna na najwyższym poziomie?

Diagnostyka umożliwia wykonanie badań USG, EEG oraz diagnostykę laboratoryjną. Badania wykonywane są zawsze przez wykwalifikowaną kadrę. Interwencja neurologiczna jest niezbędna, ponieważ zaniedbanie chorób neurologicznych, na przykład po udarach i wypadkach może doprowadzić pacjenta do kalectwa, a w najgorszych przypadkach do śmierci. Jak wygląda wizyta u neurologa? Rozpoczyna się ją od wywiadu z pacjentem. Chory odpowiada na wiele pytań, a lekarz planuje wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Otrzymane wyniki umożliwiają opracowanie planu leczenia. Warto wiedzieć, że objawy chorób mogą być bardzo zróżnicowane. Dlatego też nie należy bagatelizować nawet najmniejszych zawrotów głowy czy powtarzających się bólów głowy, ponieważ schorzenia układu nerwowego mogą być na tyle poważne, że zaczną negatywnie oddziaływać na resztę układów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie wymienione problemy mogą sygnalizować zaburzenia neurologiczne.