Uwolnij się od uzależnień

Uzależnienia to zmora naszych czasów, a wraz z rozwojem technologii i zmianą stylu życia, pojawia się ich coraz więcej. Zdarza się, że długo nie zdajemy sobie sprawy, że to, czemu poświęcamy nasz cenny czas przestało być niewinnym i miłym zajęciem.

Uzależnienia – to się leczy

Nawet pasja, która wymknie nam się spod kontroli, może stać się nałogiem i mieć negatywny wpływ na nasze życie. Mogłoby się wydawać, że zdrowe odżywianie czy uprawianie sportu przynosi naszemu ciału i psychice same korzyści, ale nie zawsze tak jest. Od zdrowej diety możemy się uzależnić i popaść w ortoreksję. Takie osoby jedzą wyłącznie te produkty, które uważają za zdrowe i które są przyrządzone w odpowiedni sposób. Jest to dla nich tak ważne, że unikają spotkań towarzyskich, a często swoje zdanie na temat odżywiania narzucają innym. Dobra wiadomość jest taka, że uzależnienia można leczyć. Nie jest to łatwe i zwykle trwa długo, ale warto oddać się w ręce specjalistów, którzy przywrócą nam radość życia i wyrwą ze szponów nałogu. Jeżeli jesteś osobą, którą interesuje leczenie uzależnień Bydgoszcz to miejsce, gdzie znajdziesz profesjonalistów w tej dziedzinie.

Sprawdzone metody

Być może spędzasz zbyt dużo czasu przed komputerem, nie umiesz powstrzymać się od zakupów albo zauważyłeś, że zdrowa dieta ma jednak niezdrowy wpływ na twoje życie – to dobry moment, aby zdecydować się na leczenie. Bydgoscy specjaliści stosują w swojej pracy sprawdzone metody, które przynoszą trwałe efekty w leczeniu uzależnień. Jedna z nich polega na silnej relacji terapeuty z pacjentem, a skutecznym narzędziem w niej stosowanym jest rozmowa. Ważne jest, aby pacjent szczerze dzielił się z terapeutą swoimi problemami, ale też marzeniami czy przemyśleniami. Terapeuta z kolei nie występuje w roli kogoś, kto wszystko wie i daje sprawdzone rady – raczej towarzyszy osobie uzależnionej w pokonywaniu problemów i służy jej pomocą w trudnych chwilach. Specjalista nie tylko pomaga pacjentowi wyjść z konkretnego nałogu, jak na przykład uzależnienie od alkoholu czy zakupów, ale przyczynia się też do tego, by lepiej odnajdywał się w rzeczywistości i radził sobie z codziennością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *