Jaglany Detoks, czyli właściwości zdrowotne kaszy jaglanej

Odkąd na rynku pojawiła się seria książek „Jaglany Detoks” Marka Zaremby, coraz więcej osób kupuje kaszę jaglaną, która została już prawie zapomniana. Jakie składniki zawiera kasza jaglana i czy warto wypróbować Jaglany Detoks?

Czy dieta jaglana może pomóc pozbyć się przewlekłych chorób?

Zdaniem Marka Zaremby, dietoterapeuty, który niegdyś przewlekle chorował na zapalenie prostaty, choroby cywilizacyjne wywołane są naszym brakiem wiedzy na temat odżywiania. Książki Zaremby mogą być natchnieniem dla wielu osób zmagających się z przewlekłymi dolegliwościami — autor nie tylko dzieli się swoją wiedzą, lecz również prezentuje przepisy kulinarne i opisuje własny styl życia. Nawet mniej uważny czytelnik zauważy również religijność autora, który stara się, aby jego życie i dieta były zgodne z wyznawaną przez niego filozofią życia. W kaszy jaglanej znajdziemy witaminy z grupy B (B1, B2, B6), D, E i K, a także żelazo i miedź. Z uwagi na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych kasza jaglana wspomaga pracę serca, żołądka, przewodu pokarmowego, śledziony oraz wątroby. Kasza słynie oczywiście również ze swoich właściwości detoksykacyjnych i doskonale radzi sobie z usuwaniem z organizmu metali ciężkich, toksyn oraz pozostałości po antybiotykach. Powinny ją spożywać również osoby, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ kasza jaglana zawiera krzem, który świetnie oczyszcza jelita. Kasza jest również źródłem pełnowartościowego białka.

Efekty jaglanego detoksu

Marek Zaremba opracował własny program detoksykacyjny oparty właśnie na kaszy jaglanej. Stosując odpowiednią dietę, udało mu się wyeliminować przewlekłą chorobę, której lekarze nie potrafili wyleczyć przez kilkanaście lat. Jaglany Detoks można z łatwością stosować zarówno w domu, jak i w pracy, z uwagi na wysoką dostępność produktów potrzebnych do detoksu. „Jaglany Detoks jest doskonałym antidotum na obecny styl życia i stan zdrowia społecznego” – twierdzi autor. Jaglany Detoks nie wiąże się z głodówkami, a proponowane przez niego potrawy są naprawdę smaczne i proste w przyrządzeniu. Jaglane drugie śniadanie można wziąć ze sobą do pracy lub na uczelnię, a po detoksie możemy świętować, przyrządzając potrawy z rozdziału „Detoks party”, takie jak jaglana szarlotka czy jaglane ciasteczka. Jeśli szukasz oczyszczającej diety, zajrzyj do książek Zaremby, które nie są jedynie zwykłymi książkami kulinarnymi – to kompendium wiedzy na temat poszczególnych produktów żywieniowych oraz poradnik dla osób, które chciałyby zmienić swój styl życia, lecz do tej pory nie miały odpowiedniej motywacji.