Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów w młodym wieku jest coraz powszechniejszym problemem i dotyczy szczególnie kobiet, które narażone są na silny stres. Patrząc na zdjęcia matek i babć, trudno wyobrazić sobie zrobienie podobnych fryzur z własnych włosów. Jakie czynniki mają wpływ na wypadanie włosów i jak temu zapobiec?

Dlaczego włosy wypadają?

Wspomniany już stres, styl życia oraz sposób odżywania to jedne z głównych czynników mających wpływ na wypadanie włosów. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet, które mają bardzo stresującą pracę, problemy w domu, cierpią na bezsenność, wahania nastroju lub zaburzenia odżywiania. Nie dostarczając organizmowi potrzebnych witamin, takich jak witamina A, B1, B2, B5, B6, B7, B8, C, D i E, sprawiamy, że nasze włosy stają się słabe, łamliwe, suche i zaczynają wypadać. Do prawidłowego wzrostu włosów niezbędne są również kwasy omega-3 obecne w tłuszczach roślinnych i tłustych rybach morskich, a także cynk, żelazo i miedź, które odpowiadają za stan włosów. Na wypadanie włosów cierpią również osoby, które palą papierosy, chorują na schorzenia związane z tarczycą oraz często stosują antybiotyki.

Jak leczyć łysienie?

Jeśli zauważasz, że z każdym dniem tracisz coraz więcej włosów, nie czekaj, lecz zacznij działać. Odpowiednia suplementacja może pomóc na samym początku, jednak w zaawansowanych przypadkach pomocna może być jedynie wizyta u trychologa, czyli lekarza zajmującego się chorobami skóry głowy i wypadającymi włosami. Trycholog zbada skórę głowy i zaleci odpowiednie leczenie. Stosowanie środków przepisanych przez trychologa nie od razu jednak przyniesie oczekiwane rezultaty, na które trzeba czekać niekiedy nawet kilka miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i regularnie stosować preparaty na porost włosów. W międzyczasie można wypróbować systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów, które stosowane są w wielu klinikach włosa – są one naturalne i montuje się je na niewidzialnej siatce imitującej skórę głowy. Systemy uzupełniania są dużo lepszym rozwiązaniem niż peruki, gdyż nie przesuwają się, można w nich spać, uprawiać sport i pływać. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie preparatów na zagęszczanie włosów, takich jak np. Dr Hair, które pozwalają zakryć łysiejące miejsca. Obecne w preparatach nanowłókna przyczepiają się do naturalnych włosów i pokrywają wszystkie prześwitujące miejsca. Jeśli leczenie trychologiczne okaże się nieskuteczne, a stosowanie metod zagęszczających zbyt uciążliwe, ostatnią możliwością jest przeszczep włosów, który pozwala przywrócić gęstą fryzurę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *