Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów w młodym wieku jest coraz powszechniejszym problemem i dotyczy szczególnie kobiet, które narażone są na silny stres. Patrząc na zdjęcia matek i babć, trudno wyobrazić sobie zrobienie podobnych fryzur z własnych włosów. Jakie czynniki mają wpływ na wypadanie włosów i jak temu zapobiec?

Dlaczego włosy wypadają?

Wspomniany już stres, styl życia oraz sposób odżywania to jedne z głównych czynników mających wpływ na wypadanie włosów. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet, które mają bardzo stresującą pracę, problemy w domu, cierpią na bezsenność, wahania nastroju lub zaburzenia odżywiania. Nie dostarczając organizmowi potrzebnych witamin, takich jak witamina A, B1, B2, B5, B6, B7, B8, C, D i E, sprawiamy, że nasze włosy stają się słabe, łamliwe, suche i zaczynają wypadać. Do prawidłowego wzrostu włosów niezbędne są również kwasy omega-3 obecne w tłuszczach roślinnych i tłustych rybach morskich, a także cynk, żelazo i miedź, które odpowiadają za stan włosów. Na wypadanie włosów cierpią również osoby, które palą papierosy, chorują na schorzenia związane z tarczycą oraz często stosują antybiotyki.

Jak leczyć łysienie?

Jeśli zauważasz, że z każdym dniem tracisz coraz więcej włosów, nie czekaj, lecz zacznij działać. Odpowiednia suplementacja może pomóc na samym początku, jednak w zaawansowanych przypadkach pomocna może być jedynie wizyta u trychologa, czyli lekarza zajmującego się chorobami skóry głowy i wypadającymi włosami. Trycholog zbada skórę głowy i zaleci odpowiednie leczenie. Stosowanie środków przepisanych przez trychologa nie od razu jednak przyniesie oczekiwane rezultaty, na które trzeba czekać niekiedy nawet kilka miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i regularnie stosować preparaty na porost włosów. W międzyczasie można wypróbować systemy niechirurgicznego uzupełniania włosów, które stosowane są w wielu klinikach włosa – są one naturalne i montuje się je na niewidzialnej siatce imitującej skórę głowy. Systemy uzupełniania są dużo lepszym rozwiązaniem niż peruki, gdyż nie przesuwają się, można w nich spać, uprawiać sport i pływać. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie preparatów na zagęszczanie włosów, takich jak np. Dr Hair, które pozwalają zakryć łysiejące miejsca. Obecne w preparatach nanowłókna przyczepiają się do naturalnych włosów i pokrywają wszystkie prześwitujące miejsca. Jeśli leczenie trychologiczne okaże się nieskuteczne, a stosowanie metod zagęszczających zbyt uciążliwe, ostatnią możliwością jest przeszczep włosów, który pozwala przywrócić gęstą fryzurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *