Dietetyk Warszawa

Dietetyk dietetykowi nie jest równy – poszczególne typy specjalistów

Szukając odpowiedniego specjalisty, jakim jest dietetyk, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim konkretnie celu chcemy się do niego udać. Zupełnie inne kompetencje będzie miał specjalista zajmujący się sportowcami, niż dietetyk kliniczny, który zajmuje się głównie osobami chorymi na przewlekłe schorzenia oraz pacjentami w szpitalu.

Typy dietetyków

Przede wszystkim możemy wyróżnić trzy typy dietetyków – klinicznego, sportowego oraz psychodietetyka. Ten pierwszy zajmuje się przede wszystkim przypadkami osób z przewlekłymi chorobami (jak Hashimoto czy cukrzyca). Dba o to, by dieta pacjenta wspomagała jego leczenie, a nawet zapobiegała remisji schorzenia.

Dietetyk Warszawa sportowy dba o odpowiednią dietę i suplementację osób, które zajmują się ćwiczeniami, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Posiada on wiedzę na temat wpływu wysiłku fizycznego na cały ludzki organizm, co pozwala mu dobrać odpowiednią dietę, odżywki, a także zadbać o to, by sportowiec osiągał oczekiwane przez niego wyniki.

Psychodietetyk to specyficzny typ dietetyka. Jego specjalizacją jest leczenie zaburzeń odżywiania powstałych na skutek zaburzeń psychiki pacjenta. Posiada on zarówno wiedzę z zakresu dietetyki, jak i psychologii, dzięki czemu może określić z czego wynika nieprawidłowe odżywianie się u konkretnej osoby. Wspomaga w zaplanowaniu nowych, lepszych nawyków żywieniowych, motywuje i na bieżąco wprowadza korekty, zgodnie z osiągnięciami swojego klienta.

Zanim udasz się  do dietetyka

Zaplanuj sobie odpowiednią ilość czasu (szczególnie kiedy mieszkasz w takim mieście jak Warszawa), ponieważ wizyta nie trwa krócej niż godzinę. Szczegółowo prześwietl swojego specjalistę – im większe miasto (jak wspomniana Warszawa), tym więcej dietetyków, którzy nie posiadają odpowiedniego wykształcenia. Pamiętaj także, że dobry dietetyk nigdy nie zaproponuje Ci środków odchudzających, które mają szybko zapewnić cudowne rezultaty – jeżeli otrzymałeś taką propozycję od swojego, to natychmiast zmień gabinet.

Zapraszamy do umówienia się na wiyztę do naszego dietetyka w Warszawie

Dietetyk w Warszawie