Ospa wietrzna u dzieci

Dzieci najczęściej w wielu przedszkolnym chorują na ospę wietrzną. To choroba wywołana wirusem i jest jedną z najczyściej występujących chorób zakaźnych wśród dzieci. Leczenie ospy u dzieci jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Dziecko reaguje płaczem na ból i swędzenie. Zaczerwienienia i obrzęki powodują apatię i rozdrażnienie. Dzieci nie rozumieją, że czerwonych krostek nie należy drapać, ponieważ w przyszłości mogą pozostać blizny i dziurki po ospie. Chorobą dzieci najczyściej zarażają się w przedszkolach. Przyczyną może być korzystanie z przedszkolnych ręczników. Co więcej, chorobą można zarazić się drogą kropelkową. W przedszkolu nie sposób zachować dystans między bawiącymi się wspólnie dziećmi. Ospa wietrzna dotyka dzieci w wieku 3-9 lat. Warto dodać, że  dorośli dużo gorzej znoszą objawy ospy wietrznej niż dorośli. 

 

Leczenie ospy u dzieci – co warto zastosować na skórę?

 

Preparatem często stosowanym pomocniczo w zwalczaniu skutków ospy wietrznej jest Pudroderm. To złożony produkt leczniczy o konsystencji pudru, zawiesiny. Jego zadaniem jest miejscowe znieczulenie świądu oraz zmniejszenie obrzęku. Produkt działa ściągająco, przeciwświądowo i osłaniająco. Leczenie ospy u dzieci polega na walce z męcząca i swędzącą wysypką. Podczas walki z wirusem dobrze jest prawidłowo pielęgnować skórę dziecka. Dziecko należy często kąpać, chociaż raz dziennie. Kąpiel nie może być długa, ale dokładna. Podczas kąpieli rodzic powinien zwrócić uwagę na skórę pod pachami i między pachwinami. Woda w wannie powinna być chłodna, ponieważ zminimalizuje uczucie swędzenia. Aby zapobiec rozdrapywaniu strupków, warto obciąć paznokcie dziecka. A na noc lekarze zalecają zakładanie bawełnianych rękawiczek na dłonie, które zahamują nadmierne drapanie buzi. 

 

Pudroderm na ospę

 

Produkt Pudroderm posiada benzokainę i mentol gwarantujące długotrwałe działanie kojące i uśmierzające ból. Preparat miejscowo znieczula i przynosi ulgę. Ponadto zmniejsza ryzyko zakażenia zmian skórnych. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *