Opieka nad chorym, czyli odpowiedzialność oraz wiedza

Chcesz się zaopiekować chorą matką, babcią lub kimś innym bliskim z rodziny? Jest to piękny gest, ale wymaga dużej wiedzy i ogromnego zaangażowania. Biorąc pod opiekę osobę obłożnie chorą, należy zapewnić jej warunki, które nie tylko sprzyjać będą poprawie zdrowia fizycznego, ale także psychicznego.

Przestrzeń dla chorego

Osoba leżąca wymaga nie tylko ciągłej opieki, ale także swojego miejsca. Jeśli masz malutkie mieszkanie, to zastanów się, czy jest to dobra decyzja. Potrzeba nieco prywatności oraz intymności, jak każdemu człowiekowi. Dlatego choremu urządzamy pokój tak, aby dobrze się w nim czuł. Powinny znaleźć się niezbędne rzeczy do pielęgnacji, higieny, woda, telewizor oraz rolety. Jeśli nie masz na tyle miejsca, żeby wyznaczyć osobny pokój, niech to będzie przynajmniej część pokoju, który będzie odgrodzony parawanem.

Łóżko rehabilitacyjne – cena szkieletu plus materaca

Osoba, która spędza cały dzień i noc w łóżku lub większość czasu, potrzebuje wygody i komfortu. W innym wypadku pojawią się bóle kości, kręgosłupa oraz bolesne odleżyny. Warto zainwestować dla chorego w łóżko rehabilitacyjne. Cena jego zależeć będzie od wyposażenia oraz wielkości i wielu innych czynników. Należy pamiętać, że potrzebny będzie jeszcze materac. Najlepiej, aby był on przeciwodleżynowy. Łóżka rehabilitacyjne są bardzo wygodne w użytkowania, gdyż wyposażone są w kółka, poręcze, uchwyty oraz zabezpieczenia, które zapobiegają sturlaniu się z niego. Doskonale sprawdzają się także łóżka elektryczne, które posiadają pilota. Daje to możliwość ustawienie pozycji, w jakiej ma się znajdować leżący.