Leczenie pod mikroskopem – zastosowanie

Leczenie pod mikroskopem to najnowszej generacji podejście do problemów stomatologicznych, sprawdzające się zwłaszcza w endodoncji. Umożliwia bardziej wszechstronne podejście do leczenia kanałowego i jest dużym udogodnieniem zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Leczenie pod mikroskopem to innowacyjny sposób pokonywania patologii jamy ustnej, zapewniające niespotykaną dotąd precyzję. To między innymi dzięki ultranowoczesnemu mikroskopowi o szerokim zakresie funkcji zespół Artodonto ma zaszczyt przedstawić naszym klientom ofertę leczenia na światowym poziomie.

Funkcje mikroskopu

Mikroskop endodontyczny powiększa widok pola zabiegowego, dzięki czemu stomatolog ma lepszy wgląd nawet do ciężko widocznych gołym okiem miejsc. Jest to bardzo istotne przy zabiegach na silnie unerwionym wnętrzu zęba. Nie jest to jednak jedyna funkcja usprawniająca leczenie pod mikroskopem. Mikroskop jest dodatkowo wyposażony w radiowizjografię, która pozwala na robienie precyzyjnych zdjęć jamy ustnej. Kolejnym elementem mikroskopu jest endometr. Służy on do pomiaru długości kanałów zębowych. Ostatnią, ale nie mniej ważną funkcją jest specjalny system dźwięków i ultradźwięków. Pomaga on aktywnie przy modyfikacji oraz oczyszczaniu kanałów zębowych.

Wszystkie te rozszerzenia sprawiają, że leczenie pod mikroskopem jest o wiele bardziej efektywne niż jeszcze kilka lat wcześniej. Chociaż mikroskop stosowany jest głównie przy zabiegach endodontycznych, znajduje on zastosowanie również w takich gałęziach stomatologii jak protetyka, periodontologia czy chirurgia stomatologiczna – innymi słowy wszędzie tam, gdzie wymagana jest ponadprzeciętna dokładność.

Zalety leczenia pod mikroskopem

Podsumujmy zatem wszystkie techniczne zalety leczenie pod mikroskopem:

  • Zastosowanie w najważniejszych dziedzinach stomatologii, znacząco wpływając na większy komfort pacjenta i lekarza.

  • Zgodność z aktualnymi standardami leczenia w kraju i na świecie.

  • Powiększenie widok pola zabiegowego – ma ono znaczący wpływ na precyzję i bezpieczeństwo zabiegu.

  • Mnogość funkcji zapewniających bardziej kompleksowe podejście do problemów natury dentystycznej.

Dodatkowym plusem jest fakt, że leczenie pod mikroskopem przebiega szybciej i sprawniej niż konwencjonalne zabiegi. Dzięki temu oszczędza ono czas pacjenta i znaczące zmniejsza poziom stresu. Musisz przyznać, że leczenie pod mikroskopem posiada dużo zalet. Jeśli więc szukasz pomocy dentysty, skieruj swoje kroki do naszej kliniki. W Artodonto wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych pacjentów i stawiamy na kompleksowe rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *