Korzyści zdrowotne, czerpane z picia wody alkalicznej

Woda alkaliczna, powstała wskutek zjawiska elektrolizy, już od blisko pięćdziesięciu lat cieszy się ogromnym uznaniem osób, przywiązujących ogromną wagę do swojego zdrowia. Alkaliczne wody mineralne, o znacznie wyższym poziomie pH, uchodzą za standard w krajach takich jak Japonia, w których zdrowy tryb życia stanowi centralny filar społecznej mentalności. Tym bardziej nie dziwi więc fakt, że zainteresowanie wodą alkaliczną rośnie także i w naszym kraju. Polacy dostrzegają bowiem, jaki wpływ na zdrowie ma niewłaściwa dieta. Otyłość, problemy z krążeniem, zaburzenia trawienia – przykładów jest tu naprawdę wiele. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest przekonać się do picia wód alkalicznych.

 

Niwelacja zakwaszenia

 

Jak wspominaliśmy na wstępie, tym, co odróżnia alkaliczną wodę mineralną od zwykłej, jest bardzo wysoki poziom pH. Dla porównania, pijąc czystą wodę z kranu, do naszego organizmu trafia ciecz o współczynniku pH 7. W wodzie alkalicznej, nierzadko wynosi on ponad 8. Woda tego typu posiada również ujemny wskaźnik ORP. W praktyce oznacza to, że częste nawadnianie się nią normalizuje poziom ogólnego zakwaszenia organizmu, zawyżany przeważnie przez nadmiar fast foodów, mięsa lub alkoholu. To niezwykle istotne, ponieważ to właśnie brak zrównoważenia kwasowego stoi za wieloma poważnymi chorobami, takimi jak otyłość, cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze i osteoporoza. Regularne spożywanie wody alkalicznej poprawia przy tym przemianę materii, a także kondycję włosów, skóry i paznokci.

 

Kupować czy wytwarzać?

 

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest regularne kupowanie alkalicznej wody mineralnej, czy też samodzielne robienie jej za pomocą jonizatora. W tym pierwszym przypadku, możemy z łatwością kupić wodę w sklepie i wypić, kiedy poczujemy taką potrzebę. Należy jednak pamiętać, że woda butelkowana nie może stać w lodówce zbyt długo, ponieważ bardzo szybko traci ona swoje właściwości. Do tego dochodzi problem samych plastikowych butelek, zanieczyszczających nasze środowisko. Z tego też powodu, warto jest pomyśleć nad zakupem profesjonalnego jonizatora domowego. Do wiodących marek należą tu chociażby aQuator i Biontech, których urządzenia znajdziemy u zaufanych sprzedawców, takich jak polski MediaSklep24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *