Jakie ćwiczenia wykonywać na płaski brzuch u mężczyzn?

Ćwiczenia fizyczne i dieta to podstawa w prawidłowym utrzymaniu swojej wagi. Wielu mężczyzn w dzisiejszych czasach boryka się z problemem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, która wygląda nieestetycznie oraz może być podstawą do rozwoju różnorodnych chorób. W jaki sposób sobie z tym poradzić? Sprawdźmy.

Rowerek

Atlas ćwiczeń w zakresie pozbycia się tkanki tłuszczowej z brzucha u mężczyzn jest szeroki. Jednak jednym z podstawowych ćwiczeń jest rowerek, który z pewnością jest każdemu znany. Jego dużą zaletą jest fakt, że może być on wykonywany w domu przez osoby, które nie posiadają żadnych sprzętów. Idealnie angażuje on mięśnie takie jak prosty brzucha, biodrowo-lędźwiowy czy też skośny. Ćwiczenie polega na ułożeniu ciała plecami do podłogi. Najlepiej jest zrobić to na specjalistycznej macie. Następnie wykonujemy ruchy podobne do jeżdżenia na rowerze – przybliżamy lewe kolano do prawego łokcia oraz prawe kolano do lewego łokcia.

Deska

Deska to inny przykład ćwiczenia, które z pewnością skutecznie pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy z naszego brzucha. Najlepiej sprawdzi się na szybkie pozbycie się boczków oraz wzmocnienie mięśni leżących obok kręgosłupa tym samym go wzmacniając. Zbuduje to lepszą postawę, ponieważ zmusi nas do wyprostowania się. Aby skutecznie wykonać deskę powinniśmy podnieść tułów, biodra oraz nogi podczas podporu na przedramionach. Ważne, abyśmy podczas wykonywania tego statycznego ćwiczenia nieustannie napinali mięśnie pośladków oraz brzucha. Już 30 sekund treningu dziennie może pomóc nam wzmocnić naszą postawę.

Scyzoryk boczny

Scyzoryk boczny to kolejna propozycja ćwiczenia, która z pewnością praktykowana była przez każdego z nas w szkole. Jest to idealny wysiłek, który angażuje mięśnie proste oraz skośne brzucha. Z pewnością nie należy do najprostszych, jednak daje skuteczne efekty. Ćwiczenie rozpoczynamy na położeniu się na boku oraz wysunięciu jednej ręki przed siebie. Nogi powinny być ułożone jedna na drugiej. Następnie wolnym ruchem odrywamy jedną nogę oraz rękę w górę i staramy się je dotknąć. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia skutecznie wpłynie na naszą kondycję a pierwsze efekty będą możliwe do zobaczenia po około miesiącu.

Powyższy atlas ćwiczeń na płaski brzuch u mężczyzn skutecznie pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy oraz sprawi, że będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem oraz kondycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *