Jaki jest wpływ płatków magnezowych na organizm człowieka?

Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, pracę serca oraz mózgu. Nic więc dziwnego, że jest on wykorzystywany do wzmocnienia organizmu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Płatki magnezowe to jedna z form, która wykorzystywana jest właśnie w tym celu. Czym są, jakie jest ich działanie oraz zastosowanie? Dowiesz się tego po przeczytaniu poniższego artykułu! 

Czym są płatki magnezowe? 

Płatki magnezowe są swego rodzaju kosmetykiem o prozdrowotnym działaniu. Wykorzystuje się go przede wszystkim do kąpieli stóp, w celu zmniejszenia opuchlizny i obrzęków stóp, które po całym dniu chodzenia, mogą być przemęczone i obolałe. Płatki magnezowe produkowane są z minerału o nazwie biszofit, w którym oprócz magnezu znajdziemy również śladowe ilości potasu, sodu, bromu i wapnia. Płatki magnezowe wykorzystuje się również podczas kąpieli całego ciała, w celu ujędrnienia i regeneracji skóry. 

Działanie płatków magnezowych 

Dzięki płatkom magnezowym możemy zregenerować całe nasze ciało. Gorąca kąpiel z dodatkiem płatków magnezowych, rozluźni spięte po całym dniu pracy mięśnie, a nasze ciało będzie mieć możliwość przyswojenia chlorku magnezu, który zawarty jest w płatkach magnezowych, za sprawą procesu transdermalnego. Kąpiel z dodatkiem płatków magnezowych jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zregenerować organizm po ciężkim treningu czy w czasie rekonwalescencji po przebytej chorobie czy kontuzji. Płatki magnezowe działają również kojąco na układ nerwowy. 

Jak korzystać z płatków magnezowych? 

Płatki magnezowe należy wsypać do gorącej wody w wannie lub misce do moczenia stóp. Nie należy dodawać do wody żadnych detergentów, ponieważ mogą one osłabić lub całkowicie zniwelować działanie płatków magnezowych. Kąpiel z dodatkiem płatków nie powinna trwać dłużej niż trzydzieści minut, a po jej wykonaniu należy dokładnie opłukać całe ciało z pozostałości kosmetyku.