Dlaczego warto jest skorzystać z usług kliniki chirurgii plastycznej?

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, dzięki której możliwe jest naprawienie wielu pozornie nieuleczalnych wad, dotykających nasze ciało.

Zanim odwiedzimy jednak klinikę chirurgii plastycznej w Krakowie lub innym dużym mieście, dobrze jest zapoznać się z generalnymi opiniami w sieci, a także cennikami i opisem usług. To właśnie w większych miastach znajdziemy bowiem najwięcej gabinetów, oferujących nam szeroką gamę zabiegów i okazji.

Dlaczego warto jest znaleźć dobrego specjalistę? Ponieważ to właśnie dzięki niemu będziemy w stanie pozbyć się zmian na skórze oraz blizn, z gwarancją uniknięcia szpecących śladów po zabiegu lub powikłań. W niniejszym artykule przedstawimy Wam przykładowe zabiegi plastyczne, oferowane przez polskie gabinety.

Korygowanie blizn

Jednym z powodów, dla których pacjenci z miast pokroju Krakowa odwiedzają kliniki chirurgii plastycznej, jest chęć usunięcia szpecących blizn. Rodzajów takich znamion jest wiele, zaś okres ich naturalnego gojenia jest uzależniony od wielu czynników.

Mowa tu chociażby o wieku pacjenta lub jego stylu życia – tendencja do częstego opalania się lub nagminny wysiłek fizyczny sprawiają bowiem, że blizna może goić się wolniej. Blizny rozjaśniają się po trzech miesiącach, jeśli prawidłowo o nie dbamy. Ich kompletna przebudowa trwa jednak znacznie dłużej.

Jeśli nasza blizna powoduje dyskomfort podczas poruszania się, jest szpecąca lub nieprawidłowo zszyta, jej profesjonalne skorygowanie usunie ją i zaszyje ranę ponownie. Zabieg ten jest szybki i bezbolesny, trwając około 30 minut.

Usuwanie zmian naskórnych

Zmiany nowotworowe, także i te w miejscach trudno dostępnych, wymagają sprawnego ich usunięcia. Nie chodzi tu bowiem o samą estetykę, ale też zredukowanie dyskomfortu, odczuwanego przez pacjenta. Do miejsc trudnych zaliczamy chociażby stopy, szyję lub uszy.

Zabieg ich usunięcia pozwoli nam na poprawę samooceny oraz uniknięcie dalszych podrażnień, spowodowanych kontaktem z odzieżą lub kosmetykami. Jeśli zależy nam więc na usunięciu szpecących zmian na skórze, sprawdźmy oferty nowoczesnych klinika chirurgii plastycznej Kraków lub inne miasta, w których pracują najbardziej doświadczeni specjaliści w kraju.