Szczepienia przed podróżą

Odległe podróże są bardzo kuszące, szczególnie kiedy stają się bardziej dostępne. Aktualnie jedyną przeszkodą co do wyjazdu na drugi koniec świata, są jedynie możliwości finansowe. W sieci dostępnych jest wiele sposób na tanie podróżowanie, dlatego wyjazd do odległego kraju wcale nie jest, aż tak kosztowny. Podróżowanie powinno być odpowiedzialne, dlatego przed wyjazdem powinniśmy zapoznać się z lokalnymi zasadami, kulturą i niebezpieczeństwami, które mogą na nas czyhać. 

Medycyna podróży

W odległych krajach panuje zupełnie inny klimat i właśnie dlatego, wyjazd tam jest tak bardzo kuszący. Poznanie innej kultury, wyjazd na drugi kraniec świata jest fascynujący, ale może być też niebezpieczny. W krajach poza naszą cywilizacją panują inne choroby, często też poziom higieny jest dużo niższy. Próbując lokalnego jedzenia, możemy narazić się na zachorowanie nieznanym dla naszego organizmu wirusem. Na taki wyjazd, zwykle oszczędzamy bardzo długo, dlatego wielką stratą byłoby spędzić takie wakacje w hotelowym pokoju czy szpitalnym łóżku. Podróżując odpowiedzialnie, jeszcze na długie tygodnie powinniśmy spotkać się z lekarzem i dowiedzieć się, na jakie choroby powinniśmy się zaszczepić przed wyjazdem. Lekarz medycyny podróży poznań podróży jest najlepszym źródłem wiedzy i z pewnością doradzi nam, na co się zaszczepić oraz jakie leki warto zabrać ze sobą.

Odpowiedzialne podróżowanie

Nawet jeżeli wakacje będziemy spędzać w najlepszym hotelu, przed wyjazdem warto sprawdzić, na jakie choroby należy się zaszczepić, odwiedzając ten kraj. Pamiętajmy, że nawet bieżąca woda w kranie, z której korzystamy do mycia zębów, różni się od wody dostępnej w Polsce i nasz organizm może na nią różnie zareagować. Na wyjazd do odległego kraju, warto zaopatrzyć się w podstawowe leki na gorączkę, ból gardła, objawy przeziębienia czy biegunkę. Tak długo oczekiwanego wyjazdu zapewne nikt nie chciałby spędzić w hotelowym łóżku. Wizyta u lekarza medycyny pracy jest najlepszym pomysłem na zdobycie wiedzy przed wyjazdem do egzotycznego kraju.