Suplementy diety czy leki bez recepty – jaka jest różnica między tymi substancjami?

Wbrew obecnie panującym przekonaniom, suplementy nie są produktami leczniczymi, a co za tym idzie nie są one tym samym produktem co leki wydawane bez recepty (leki OTC). Ich głównym zadaniem jest wsparcie organizmu i dostarczenie mu najważniejszych substancji odżywczych, bez których nie może on prawidłowo funkcjonować. Suplementy diety farmapol to swego rodzaju dodatek do codziennej diety, który pozwala nam czuć się dobrze i wyglądać dobrze we własnym ciele. Czym więc są leki bez recepty? Czy suplementy diety farmapol są odpowiednie dla każdego? 

Czym są leki bez recepty? 

Leki bez recepty (leki OTC) to produkty farmaceutyczne, dostępne w aptekach, sklepach spożywczych oraz na stacjach benzynowych. Leki wydawane bez recepty farmapol posiadają mniejszą ilość substancji czynnej, niż leki na receptę. Nie oznacza to jednak, że są one w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Nadal należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania oraz przestrzegać zaleconych w niej dziennych dawek leku OTC. Leki wydawane bez recepty najczęściej przyjmuje się w przypadku pojawienia się pierwszych objawów chorobowych takich jak ból głowy, mięśni czy stawów. Widać więc, że leki wydawane bez recepty nie są tym samym co suplementy diety farmapol, których głównym zadaniem jest wzmocnienie, a nie wyleczenie organizmu. 

Kto i kiedy powinien wprowadzić suplementy do codziennej diety? 

Na rynku dostępnych jest naprawde wiele suplementów, które różnią się między sobą przede wszystkim składem oraz działaniem na nasz organizm. Wyróżnić możemy suplementy diety farmapol, które zaleca się przyjmować okresowo np. witamina D w okresie jesienno-zimowym czy kwas foliowy w okresie ciąży. Istnieje jednak grupa suplementów, które odpowiadają za pobudzenie poszczególnych zespołów naszego organizmu np. suplementy wspomagające odchudzanie, które przyspieszają metabolizm czy suplementy na piękne włosy, skórę i paznokcie, które prowadzą do szybszej regeneracji komórek.