Postaw na ogromne doświadczenie w zakresie laryngologii, okulistyki oraz chirurgii szczękowo-twarzowej!

Jakie symptomy zaburzenia przetwarzania słuchowego mogą występować u Twojego dziecka?

Oznaki zaburzenia przetwarzania słuchowego u dziecka mogą być naprawdę różne, a oto jedne z nich: trudności z opanowaniem techniki czytania i pisania, trudności ze zrozumieniem złożonych poleceń, szczególnie tych ze złożoną strukturą gramatyczną i zawierających nowe słownictwo, trudności ze skoncentrowaniem uwagi na poleceniach nauczyciela, obniżona pamięć słuchowa, zaburzenia koncentracji uwagi, trudności ze zrozumieniem mowy w hałasie lub w pomieszczeniach o dużym pogłosie (np. w klasie), trudności ze zrozumieniem mowy przy równoczesnej wypowiedzi kilku osób oraz nadwrażliwość słuchowa (brak tolerancji niektórych dźwięków – głównie tych o stałej częstotliwości, np. odkurzacz, suszarka).

Niedosłuch centralny – odpowiednia diagnoza może zdziałać cuda!

Jeżeli podejrzewasz u swojego dziecka niedosłuch centralny lub zaburzenia przetwarzania słuchowego to najlepiej będzie udać się do miejsca, które zajmuje się tym profesjonalnie. Odpowiednia diagnoza jest najistotniejszym aspektem podczas doboru leczenia. Pozwolą na uniknięcie lub zminimalizowanie opóźnień w rozwoju mowy i problemów w nauce. W wielu profesjonalnych ośrodkach medycznych diagnozuje się dzieci już od 6 roku życia. Niedosłuch centralny lub zaburzenia przetwarzania słuchowego mogą być szybko zdiagnozowane dzięki sprawnej pracy specjalistek i specjalistów!

Jakie badania diagnostyczne oferowane są w profesjonalnych ośrodkach medycznych?

Standardowe konsultacje laryngologiczne to jedno, jednak w bardzo wielu miejscach specjalizujących się w laryngologii i audiologii istnieje możliwość wykonania również badania wideostroboskowego krtani, diagnostyki endoskopowej i mikroskopowej nosa, diagnostyki zaburzeń słuchu u niemowląt, dzieci i dorosłych oraz diagnostyki i leczenia zawrotów głowy i szumów usznych. Sprawdź i przekonaj się sam lub sama już dziś, a z pewnością nie pożałujesz!