Poród w Warszawie – w prywatnej klinice, czy w placówce NFZ?

Gdzie lepiej rodzić w Warszawie? Postawić na usługi prywatnej kliniki? A może jednak lepszym wyborem będzie placówka NFZ? Sprawdzamy oba rozwiązania!

Poród w warszawskiej placówce NFZ

Wydawać by się mogło, że opłacanie składek i posiadanie ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia wystarczy, by zapewnić sobie godne warunki do porodu w Warszawie. Jednak, gdy przychodzi zmierzyć się z rzeczywistością, to niestety szybko można się rozczarować. Choć warunki w publicznych placówkach zdrowia w stolicy się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat, to nadal widać, że nie jest tak, jak powinno być. 

Opieka medyczna owszem jest zapewniona, ale rzadko kiedy brane jest pod uwagę samopoczucie przyszłej mamy, o jej potrzebach nie wspominając. Do tego niestety dochodzi też słabe podejście personelu. Przyszłe mamy często wskazują, że w czasie pobytu w szpitalu nie uzyskały należytej troski, życzliwości, czy przyjaznego podejścia ze strony pracowników. To niestety nie wpływa pozytywnie na doświadczenia z czasu porodu, a nawet sprawia, że kolejne wizyty w danej placówce są bardzo stresujące.  

Poród w prywatnej klinice

Prywatne kliniki w Warszawie nastawione są na to, by sprostać oczekiwaniom wszystkich pacjentek, w tym najbardziej wymagającym. Jeśli zatem wybór padnie na poród w takiej placówce, to możemy być pewni, że ani mamie, ani maluchowi niczego nie zabraknie. Dokładnie to samo sugeruje nam CUK.pl (prywatny poród Warszawa), więc jeśli chcemy dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda poród w prywatnej placówce, to warto tutaj zajrzeć. Prywatne kliniki stawiają na najwyższą jakość usług, w tym na zapewnienie najlepszej opieki medycznej, troski i życzliwości pacjentkom, ponieważ wiedzą, że właśnie tego potrzebują przyszłe mamy. 

Na które rozwiązanie ostatecznie się zdecydować? 

To już indywidualny wszystkich rodziców, ale widać, że w wielu przypadkach poród w prywatnej klinice wyjdzie na korzyść. Dlatego, gdy będziemy na etapie planowania porodu, to warto mieć to na uwadze i w pierwszej kolejności rozważyć wybór prywatnej kliniki na poród w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *