Ortopeda dziecięcy Gdańsk – leczenie od pierwszych tygodni życia

Wydaje Ci się, że najwcześniej można udać się z dzieckiem do ortopedy, gdy maluch zacznie już chodzić, aby lekarz specjalista mógł ocenić prawidłowość stawiania stóp etc.? W takim razie jesteś w dużym błędzie, ponieważ na pierwszą wizytę u ortopedy należy wybrać się już z noworodkiem, zanim ukończy on czwarty tydzień życia. Podczas takiej wizyty ortopeda dziecięcy Gdańsk sprawdza narząd ruchu oraz to, czy maluch nie ma dysplazji stawów biodrowych, czyli dosyć częstej wady wrodzonej, którą w przypadku wykrycia należy jak najszybciej zacząć korygować. Kiedy jeszcze powinniśmy wybrać się z pociechą do ortopedy?

Ortopeda dziecięcy Warszawa i Gdańsk – szybka diagnostyka i najlepsze metody leczenia

Dzieci to wyjątkowa grupa pacjentów, która wymaga odpowiedniego podejścia i troski. Dlatego też w naszych placówkach Rehasport przyjmują wyłącznie lekarze z odpowiednim podejściem do dzieci. Dzięki temu wiadomość o każdej kolejnej wizycie przyjmowana jest z uśmiechem na ustach, a nie strachem oraz płaczem. A wiemy, że nienajlepsze wspomnienia potrafią sprawić, że sam widok białego fartucha wywołuje prawdziwe furie. Jednak w naszej poradni z pewnością nic takiego nie będzie miało miejsca, a wizyta przebiegnie w miłej i spokojnej atmosferze… Powiedziano już, kiedy powinna się odbyć pierwsza wizyta malucha u specjalisty, a co z kolejnymi? Zgodnie z zaleceniami ortopeda dziecięcy Warszawa jest lekarzem, do którego powinniśmy trafić z dzieckiem w okolicach ósmego miesiąca jego życia oraz w wieku dwóch lat. Taki bilans pozwoli szybko „wyłapać” wszelkie nieprawidłowości związane z układem ruchu, dzięki którym od razu będzie można rozpocząć leczenie. Najlepszą i najskuteczniejszą z metod. 

Ortopeda dziecięcy Gdańsk, jak również przyjmujący w naszej warszawskiej placówce zajmuje się leczeniem wad wrodzonych oraz nabytych, korygowanie skrzywienia kręgosłupa, profilaktyką wad postawy, a także leczeniem urazów. I choć powyżej zostały przytoczone konkretne okresy życia dziecka, kiedy powinniśmy zgłosić się z nim do ortopedy, to pamiętajmy, że wizyta jest konieczna w każdym innym czasie, gdy tylko coś nas zaniepokoi.