Jaki będzie najlepszy gabinet fizjoterapii? Szczecin i Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso

Gabinet fizjoterapii Szczecin — jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Gabinet fizjoterapii Szczecin nie wymaga od pacjentki lub pacjenta wielu rzeczy. Najważniejsze będzie wzięcie ze sobą wygodnego stroju sportowego bez zamków i metalowych zakończeń. Zapewni to komfort i bezpieczeństwo podczas wizyty. Podczas pierwszego pobytu w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso fizjoterapeutka lub fizjoterapeuta przeprowadza z Tobą dokładny wywiad i badanie narządu ruchu pod kątem ortopedycznym, lub neurologicznym. Klinika wyposażona jest w przebieralnie, jak i toalety przystosowane do obsługi pacjentek i pacjentów.

Gabinet fizjoterapii Szczecin Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso — wyłącznie profesjonalna diagnostyka

W Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso diagnoza zawsze stawiana jest po dokładnym przebadaniu pacjentki lub pacjenta i podparta jest odpowiednio dobranymi testami ortopedycznymi, neurologicznymi i funkcjonalnymi. Gabinet fizjoterapii Szczecin oferuje także terapię do konkretnej dolegliwości, wykonując również badania różnicujące. Dotarcie do przyczyny czynnika patologicznego jest rozwiązaniem do prawidłowego leczenia. Wyłącznie takie podejście gwarantuje trwałe rozwiązanie problemu.

Na jaki materac postawić, aby nasz kręgosłup odpoczął? Sprawdź już dziś!

Odpowiedni materac to klucz do wysypiania się i prawidłowego odpoczynku. Jednak oprócz samego materaca ważna jest także pościel. Dla alergiczek i alergików polecana jest z poliestru, natomiast pościel wełniana polecana jest osobom cierpiącym na zmiany zwyrodnieniowe stawów, zapalenie ścięgien i mięśni oraz astmę. Specjalnie profilowany podgłówek utrzymuje kręgosłup szyjny w linii prostej. Dzięki niemu rozłożysz równomiernie nacisk głowy oraz zmniejszysz ucisk na połączenia kręgów szyjnych. Gabinet fizjoterapii Szczecin z pewnością pomoże wybrać Ci ten odpowiedni!

Kilka użytecznych uwag dotyczących odpowiedniego korzystania z materaca

Oto kilka uwag, które z pewnością ułatwią Ci prawidłowe korzystanie z materaca: materac jednostronny należy używać tylko po stronie pikowanej, materace obustronne należy przynajmniej raz na 6 miesięcy obrócić, zwiększa to żywotność i poprawia higienę snu. Można także obrócić materac na linii głowa-nogi, aby wszystkie miejsca materaca były obciążone równomiernie, nie należy kłaść materaca na podłożach takich jak podłoga czy lita płyta, które uniemożliwiają prawidłową wentylację, do prania nadają się tylko pokrowce, które mają wyraźne i jednoznaczne oznakowanie takiej możliwości oraz zaleca się stosowanie ochraniaczy i przekładek higienicznych w celu przedłużenia żywotności materaca.