Jak poprawnie myć zęby?

Jak poprawnie myć zęby?

Niby banalnie prosta czynność, którą wykonujemy od dzieciństwa, a jednak przysparza nam całkiem sporo trudności. Czy wiesz, jak tak naprawdę należy myć zęby oraz dbać o higienę jamy ustnej w ogóle, aby cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem na wiele lat? Jak się okazuje to spora filozofia dla wielu osób. Profilaktyka to klucz do sukcesu. Stomatolog Legnica to specjalista, którego należy odwiedzać raz na pół roku. Jednak fundamentalną zasadą jest także odpowiednie mycie zębów, by zawsze były one w świetnym stanie.

W jaki sposób dbać o poprawną higienę jamy ustnej?

Już od dzieciństwa jesteśmy uczeni tego, że należy myć zęby, bo jeśli zaniedbamy tę czynność, będą one w opłakanym stanie i nawet stomatolog Legnica nie pomoże. Jest w tym nieco prawdy, choć oczywiście profesjonalny, dobrze przygotowany dentysta jest w stanie stanąć na wysokości niemal każdego zadania. Weźmy jednak sprawy również w swoje ręce i wykonujmy poprawnie tak proste czynności jak np. szczotkowanie zębów. Przede wszystkim zadbajmy o to, by mycie trwało odpowiednio długo. Mówi się, że należy poświęcić na tę czynność minimum 2 minuty. Rzeczywiście jest to optymalny czas. Ważne, by nie robić tego krócej. Dokładnie oczyszczajmy buzię z resztek pokarmowych czy bakterii. Jeśli nie umiesz nabrać nawyku odpowiednio długiego szczotkowania, włącz sobie stoper bądź ulubioną piosenkę, by kontrolować czas.

Jaką techniką myć zęby?

Poprawne mycie zębów nie oznacza wyłącznie szczotkowania ich dwa razy dziennie przez minimum dwie minuty. To coś znacznie więcej. Jest to odpowiednia technika, która daje nam pewność, że rzeczywiście oczyszczamy jamę ustną z wszelkich bakterii i resztek pokarmowych. Należy zadbać, by myć nie tylko zęby, ale także dziąsła, policzki i język. Z wielką dokładnością, ale także subtelnością myj również przestrzenie dookoła plomb, koron czy uzupełnień. Staraj się, by Twoje ruchy były staranne. W myciu zębów liczy się kolejność wykonywanych czynności. Najpierw oczyszczamy zewnętrzne części zębów zarówno górnych, jak i dolnych. Potem czyścimy partie wewnętrzne – najpierw zaczynając od góry, a potem przechodząc w dół. Kolejnym krokiem jest staranne oczyszczenie powierzchni żujących. Na sam koniec myjemy język.