Efekty przeszczepu włosów metodą FUE

W wyniku różnych chorób czy problemów hormonalnych włosy mogą bezpowrotnie wypaść praktycznie na każdym etapie życia.

Jeżeli dotyka to osób młodych, to często tracą one pewność siebie, najchętniej nie wychodziłyby z domu i nie pokazywały się światu. Wszystko przez złe samopoczucie i przeświadczenie, że każdy zwraca uwagę na widoczne prześwity. W takich sytuacjach zamiast mierzyć się z kompleksami warto poczynić działania, dzięki którym znów będzie można cieszyć się bujną fryzurą. Taką możliwość stwarza przeszczep włosów, który można wykonać innowacyjną metodą FUE w Aestepool Clinic w Turcji. Jak przygotować się do zabiegu oraz jakich efektów należy się spodziewać?

Przygotowanie do zabiegu

Poruszając tematykę transplantacji włosów, to co budzi największe zainteresowanie, to przeszczep włosów i efekty, jakich można się spodziewać. Jednak zanim przejdziemy do omówienia efektów, najpierw chcemy podać najważniejsze informacje odnoszące się do tego, jak należy przygotować się do zabiegu. Otóż z uwagi na to, że może on trwać nawet dziesięć godzin, to obowiązkowo powinno się zjeść treściwe śniadanie. W przypadku osób, które biorą leki na rozrzedzenie krwi ważnej jest to, żeby odstawić je dwadzieścia cztery godziny przed planowanym przeszczepem. Dzień wcześniej powinno się też zrezygnować z kawy oraz alkoholu. Z kolei wybierając się na zabieg należy pamiętać o założeniu wygodnej odzieży, czyli przede wszystkim bluzki na zamek lub na guziki. Wszystko po to, żeby po zabiegu nie musieć zakładać niczego przez głowę. 

Efekty transplantacji włosów – kiedy można się ich spodziewać? 

Osoby oczekujące natychmiastowych efektów muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ pierwsze rezultaty zabiegu pojawiają się zazwyczaj po upływie trzech – czterech miesięcy. Natomiast jeśli chodzi o przeszczep włosów efekty ostateczne, to na nie trzeba poczekać okrągły rok. Włos musi mieć bowiem czas na wzrost i zagęszczenie. Jeśli krótko po transplantacji zobaczymy, że włosy wypadają, to nie należy wpadać w panikę, ponieważ jest to jak najbardziej naturalne. Bo w ich miejsce wyrastają włosy mocniejsze i grubsze.