Dobry psycholog – czym się charakteryzuje?

Najlepszy psycholog – czy taki istnieje?

Stres, pogoń za lepszym życiem itp. sprawiają, że ludzie nie radzą sobie ze swoim życiem, problemami i chęcią spełnienia najskrytszych marzeń. Chcąc znaleźć pomoc, szukają odpowiedniego psychologa lub psychoterapeuty, który przy pomocy specjalnej terapii lub choćby rozmowy sprawi, że życie będzie łatwiejsze, a problemy nie będą wyglądały na ogromne. Dobry psycholog to skarb. Jak zatem go rozpoznać?

Poznań – szukamy dobrego psychologa

Kiedy koniec końców decydujemy się na zasięgnięcie opinii specjalisty, często wpisujemy w wyszukiwarkę frazę “dobry psychoterapeuta”. Wyskakuje nam ogrom stron z ofertami, dobrymi radami. To co tak naprawdę miało nam pomóc, jeszcze bardziej nas przytłacza.

Dobry psychoterapeuta = najlepszy psycholog?

Może warto zatem rozpocząć poszukiwania od rozróżnienia, kim jest psycholog, a kim psychoterapeuta. A może okaże się, że jest to jedna i ta sama osoba?

Kiedy poczytamy i tych dwóch profesjach, okaże się, że psychoterapeuta może być również psychologiem, jednak nie jest to wymóg konieczny. Dowiedz się więcej na http://www.pracowniakreska.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *