kosmetyki witaminowe pp

Witamina PP Niacynamid jako ważny składnik dla skóry

Wraz z wiekiem każda skóra potrzebuje zwiększonego zapotrzebowania na wszelakie witaminy
i minerały. Pogarszając się kondycja skóry i paznokci niejako wymusza zaaplikowanie kosmetyków z różnymi witaminami. Stosowanie ich z pewnością przyczyni się do zdrowszego wyglądu skóry, a witamina, która warta jest szczególnej uwagi, to witamina pp niacynamid.

Witamina PP niacynamid − co to takiego?

Witamina PP niacynamid to inaczej mówiąc wszystkim doskonale znajoma witamina B3, która znana jest ze swych korzystnych właściwości. Dokładnie rzecz ujmując, niacynamid to jeden ze związków wchodzących w skład tak popularnej i cenionej witaminy B6, który stanowi jej aktywny składnik i posiada wiele form działania. Odpowiedni poziom witaminy B6 w organizmie jest bardzo ważny i należy o niego dbać, ponieważ jej niedobór prowadzi do różnych schorzeń i zaburzeń, a szczególnie objawiać się to będzie zmianami w kondycji skóry i paznokci.

Niacynamid – dla kogo i jak?

Witamina PP to niezwykle wartościowa substancja, która posiada bardzo dużo pozytywnych działań i może być stosowana do każdego rodzaju cery. Najistotniejsze jej cechy to m.in. to, że idealnie się sprawdzi w przypadku cery trądzikowej lub tłustej, ponieważ zażywanie jej przyczynia się do znacznego zmniejszenia wydzielania sebum, ponadto zmniejsza rozszerzone pory. Osoby borykające się z przebarwieniami też powinny aplikować niacynamid, który powoduje ich rozjaśnianie. Witamina B6 idealnie się sprawdzi również do cery z widocznymi zmarszczkami, które dzięki niej ulegają spłyceniu, a cała skóra staje się napięta i jędrna. Zalety witaminy B6 można wymieniać bez końca, ważne jest, aby o niej pamiętać, a także o tym, że świetnie się łączy z innymi witaminami, jak np. wit. C. Dostępna jest w wielu postaciach, m.in. w proszku, który można samodzielnie rozpuszczać w wodzie.