Witamina C – właściwości odżywcze dla skóry

Nie od dziś wiadomo, że witaminy i minerały wpływają pozytywnie na organizm, ale także na skórę, zwłaszcza na cerę, dlatego tak wiele w aptekach oraz w drogeriach możemy spotkać kosmetyków z witaminą C. Czy rzeczywiście warto stosować ją na skórę? Jakie kosmetyki należy przede wszystkim za kupić?

Witamina C, a skóra

Co istotne, witamina C sprawia, że skóra odzyskuje blask i jędrność, a także niwelują się wszelkiego rodzaju przebarwienia. Niektóre rodzaje cery, czy też skóry mają większe skłonności do tego, aby powstawały różnorodne przebarwienia.

Najczęściej dotyczy to skór, które są nieco ziemiste, a także mają skłonności do pigmentacji w danym miejscu, czyli dotyka to osób, które mają piegi. Warto wtedy zdecydować się na różnorodne zabiegi, na przykład kwasami z witaminą C, które nie tylko złuszczają skórę, ale także odżywiają. Pamiętajcie jedynie, aby nie wykonywać samodzielnie tego typu zabiegów, ponieważ nie każdy może stosować odpowiednie kwasy na swoją skórę. W tym momencie warto udać się do kosmetyczki.

 

Obagi C serum 

To, co jest istotne to fakt, że spożywanie warzyw, czy owoców bogatych w witaminę C, pozytywnie wpływa na organizm, jednak nie ożywi w 100% naszej skóry. Powinno się zatem używać różnorodnych kremów lub stosować serum do twarzy bogate właśnie w ten składnik. Obagi C serum jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby nawilżyć skórę, a także nieco ujednolicić jej koloryt. Obagi serum z witaminą C jest bardzo dobrym preparatem także dla tych, którzy borykają się z suchą skórą już od dłuższego czasu.

Jak stosować?

Obagi serum warto stosować tuż przed wieczorną pielęgnacją, po umyciu twarzy. Należy zwilżyć twarz tonikiem i nakładać serum, następnie można użyć ulubionych kremów. Preparat nie powoduje oczywiście alergii, jest świetny dla wrażliwej skóry. Jeśli szukacie większej ilości różnorodnych dermokosmetyków lub innych kremów z serii obag. warto zajrzeć na stronę:https://www.livinia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *