Korzyści, płynące z noszenia pończoch leczniczych

Pończochy lecznicze to niezwykle popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Powodem jest tu przede wszystkim chęć przeciwdziałania rozwojowi szpetnych żylaków, będących przeważnie następstwem braku aktywności fizycznej. Niestety, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na regularny ruch. Coraz więcej osób wiąże bowiem swoją przyszłość z zawodem, wymagającym wielogodzinnego stania lub siedzenia. To z kolei kończy się na ogół pogorszeniem stanu naszych nóg. Często zdarza się też, że żyły wymagają odpowiedniej stymulacji po przebytym zabiegu chirurgicznym. W sytuacjach tych zaleca się noszenie specjalistycznych pończoch uciskowych 2 stopnia. Oto, dlaczego naprawdę warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

 

Skuteczne leczenie w każdej sytuacji

 

Kompresjoterapia polega na noszeniu specjalnie zaprojektowanych pończoch, wywierających ucisk na chorą nogę. W efekcie, praca żył ulega znaczącej poprawie, podobnie jak samo samopoczucie pacjenta. Jak zauważają eksperci, kontrolowany ucisk pomaga również w przyspieszeniu regeneracji żył po zakończonym leczeniu. Pamiętajmy jednak, że akcesoria, wykorzystywane w kompresjoterapii, nie są uniwersalne. Zbyt intensywny ucisk nie jest bowiem wskazany dla osób zdrowych, chcących jedynie pozbyć się uczucia ciężkości nóg. Z tego też powodu, przed zakupem pończoch uciskowych 2 stopnia powinniśmy upewnić się, czy nasz stan zdrowia faktycznie kwalifikuje nas do kompresjoterapii o średniej intensywności.

 

Estetyczna prezencja

 

Myli się ten, kto uważa, że noszenie pończoch uciskowych 2 stopnia skazuje pacjenta na chodzenie w szpetnym, nieestetycznym akcesorium. Produkty medyczne tego typu wytwarza się bowiem z wysokiej klasy materiałów, zapewniających im trwałość oraz stylowy wygląd. Same pończochy są przy tym neutralne estetycznie, zastępując wyszukane wzornictwo stonowaną, jednolitą kolorystyką. Nie ma tu również żadnych przeciwwskazań, aby z takiej metody leczenia korzystali także panowie – w przeciwieństwie do swoich konwencjonalnych odpowiedników ze sklepów z bielizną damską, pończochy uciskowe są produktami unisex.