Dieta cud

Nowy rok oraz zbliżające się lato są popularnymi okresami, kiedy decydujemy się na walkę z nadwagą i zrzuceniem zbędnych kilogramów. Walkę z otyłością zwykle rozpoczynamy od ciężkich treningów i restrykcyjnych diet. Wysokie tempo ćwiczeń oraz zmniejszona kaloryczność mogą sprawić, że zbyt szybko zniechęcimy się do dalszej walki z nadwagą. Brak pomocy ze strony specjalistów, takich jak trener i dietetyk mogą spowodować znaczne osłabienie naszego stanu zdrowia. Walka z nadmiarem kilogramów jest trudna i ciężka, dlatego powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie.

Walka z nadwagą

Nadmiar kilogramów zwykle tworzy się przez długi okres czasu, dlatego nie możemy oczekiwać, że w krótkim czasie będziemy w stanie osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Podstawą dobrej walki z otyłością jest dobrze zbilansowana dieta oraz właściwie dobrane treningi. Posiłki powinny być przede wszystkim zdrowe i smaczne, tak abyśmy zbyt szybko nie zechcieli wrócić do niezdrowych nawyków żywieniowych. Menu powinno posiadać odpowiednią ilość posiłków, by dostarczać nam właściwego zapotrzebowania kalorycznego. Głodowanie się może skutkować efektem odwrotnym od pożądanego, ponieważ nasz organizm, zamiast spalać kalorie, zacznie je magazynować. Dieta cud może przynieść więcej strat niż korzyści, dlatego warto skonsultować ją z dietetykiem.

Dobrze zbilansowana dieta

Może się wydawać, że warzywa i owoce są zdrowe, dlatego ich spożywanie będzie wystarczające dla naszego organizmu. Jednak nie wszystkie potrzebne organizmowi składniki są magazynowane w warzywach i owocach i przestanie spożywania mięsa, ryb czy innych produktów, może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Chcąc osiągnąć wymarzoną sylwetkę, warto skorzystać z pomocy specjalisty w tej dziedzinie, czyli dietetyka, która przygotuje dla nas spersonalizowany jadłospis. Przygotowane specjalnie dla nas menu, będzie dopasowane do naszych preferencji oraz potrzeb. Zdrowe i smaczne posiłki pozwolą nam nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale i utrzymanie szczupłej sylwetki przez długi czas.