Czy laserowe usuwanie przebarwień jest skuteczne?

Ostuda, zwana także melanodermią, to schorzenie, które dotyka wiele Polek i Polaków, bez względu na wiek. W jej wyniku, na skórze pojawiają się ciemne plamy, pogarszające nie tylko nasz wygląd, ale też samoocenę. Przebarwienia występują najczęściej na policzkach i czole, a niekiedy także i górnej wardze oraz karku.

Przyczyn ostudy jest wiele – od ciąży, przez przewlekłe choroby wątroby, na stosowaniu niektórych leków i kosmetyków kończąc. Aby poradzić sobie z tym problemem, pacjenci coraz częściej decydują się na laserowe usuwanie przebarwień w nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej. W niniejszym artykule opowiemy, czy tego typu zabiegi faktycznie są warte naszych pieniędzy.

Jak przebiega taka kuracja?

Ogromnym atutem laserowego usuwania przebarwień jest jego nieinwazyjny charakter. Dzięki temu, podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, zaś po jego zakończeniu nie ma konieczności przejścia rekonwalescencji. Na skórze nie pojawiają się nieestetyczne efekty uboczne (aczkolwiek przez pewien czas będzie ona nieco zaczerwieniona), zaś sam laser jest w stanie usunąć niedoskonałości nawet z miejsc najbardziej problematycznych. Mowa tu przede wszystkim o dekolcie, okolicach oczu lub szyi. Sam zabieg trwa zaledwie 30-60 minut, zależnie od ilości przebarwień, wymagających usunięcia. W jego trakcie, wiązka przenika w głąb skóry, stopniowo rozjaśniając jej pigmentację w miejscach, w których pojawiła się ostuda. Procedura ta nie wymaga także od pacjentów większych przygotowań – należy tylko zadbać o to, aby skóra była czysta i wolna od ran tudzież zmian nowotworowych.

Efekt końcowy

Dzięki laserowemu usuwaniu przebarwień, skóra odzyskuje swój jednolity kolor. Dodatkowym atutem zabiegu jest odmłodzenie cery pacjenta, która staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Aby efekt końcowy został utrwalony, zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. Przeszukując oferty gabinetów medycyny estetycznej, warto jest tu także postawić na gabinet, wykorzystujący technologię ClearLift, uchodzącą za najskuteczniejszy i najnowocześniejszy sposób na walkę z ostudą. Należy do nich chociażby krakowski gabinet Dr Legrand, cieszący się ogromnym uznaniem pacjentów z różnych zakątków Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *